BAYRAKTAR SOLAR FARKIYLA PLC 

PLC teknolojisi sayesinde fabrikada üretilen fotovoltaik paneller, üretim hattına ilk girişinden çıkışına kadar titizlikle ,siz değerli müşterilerimizin kurulumları için hazır hale gelmektedir. Böylelikle üretim sürecinde oluşabilecek en ufak bir hata bile PLC teknolojisi ile kontrol altına alınabilmektedir. Günümüzün sürekli gelişen teknolojisinde gelişmekte olan kuruluşların vazgeçilmez bir tercihi haline gelmiştir. Bizlerde sizleri günümüzün teknolojisiyle tecrübelerimizin ışığında buluşturmak için Bayraktar Solar ailesi olarak çalışmalarımıza ve hizmetlerimize devam ediyoruz.

PLC Nedir? PLC Nasıl Çalışır? Nerelerde Kullanılır?

Fabrikalarda bulunan üretim hatlarını meydana getiren robot, taşıyıcı bant, pnömatik ekipman v.b. benzer biçimde makinelerin elektromekanik kontrolü için kullanılan hususi bir bilgisayara verilen isimdir. Üzerlerindeki sensörlerden gelen verinin okunması, açılan program senaryosuna bakılırsa çıkış birimlerinin (motor sürücüler, solenoid valfler v.b. benzer biçimde eyleyiciler) kontrolü ve öteki giriş/çıkış ve izleme (SCADA) birimleri ile haberleşmenin sağlanmasında görev alır.

PLC’lerin en büyük farkı, fazlaca daha ağır fizyolojik koşullarda (yüksek yada düşük sıcaklık, toz ve nem, mekanik vibrasyon ve darbe, elektronik parazit ve gürültü v.b.) stabilitesini koruyarak çalışabilecek biçimde tasarlanmış olmalarıdır. 

PLC’nin en büyük özelliği ise, verilen program komutlarının reel zamanlı olarak işlenmesi, ve olası olan en kısa zaman içinde giriş/çıkış ve komünikasyona benzer biçimde dış dünya ile bağlantılı modüllere gönderilerek fonksiyonların gerçekleşmesini sağlamasıdır. Böylelikle zamanlamanın değerli olduğu endüstriyel uygulamalarda kullanılabilirler.

20190418_174902